24Win

24Win Giriş Adresi Offical Blog

imgpsh_fullsize_anim

Morutan’ın bonservisi şimdiden belirlendi

Morutan’ın bonservisi şimdiden belirlendi

Galatasaray, Morutan transferinde artık imza aşamasına geldi. Uzun zamandır transferi merakla beklenen Rumen oyuncu için artık ufak detaylar kaldı.

TERİM 2017’DEN BERİ İZLİYOR

Morutan, Galatasaray’ın gündemine bu sene gelmedi. Fatih Terim ve scout ekibi 22 yaşındaki oyuncuyu ilk olarak 2017 yılında izlemeye aldı. O günden beri de gelişimini sürekli takip etti.

Transfer gerçekleşme ihtimali doğmaya başladığından beri Steau Bükreş Başkanı Becali konuyla ilgili birçok açıklama yaptı. Oyuncusuna 10 milyon Euro fiyat biçen tecrübeli isim Galatasaray’dan beklediği karşılığı alamadı.

G.SARAY’IN ELİNİ GÜÇLENDİRDİ

Fatih Terim, Morutan’ı beğendiğini her fırsatta dile getirirken kulübün ekonomik yapısına ve limitlere dikkat çekti. Bununla beraber başkan Burak Elmas’ın ‘Morutan için resmi teklifte bulunmadık. Bulunmayacağız da’ demesi Galatasaray’ın elini güçlendirdi.

Hem Terim’in hem de Elmas’ın aynı doğrultudaki beyanları taraftarın sabırsız davranıp yönetime baskı oluşturmasını engelledi. 10 milyon Euro civarındaki pazarlıklarda Galatasaray, sabırlı ve mantıklı bir yöntem izleyerek kendi rakamını Becali’ye kabul ettirdi.

MORUTAN “GALATASARAY”I İSTEDİ

Takımdan ayrılmak istediğini kendi yönetimine ileten Morutan sahada da isteksiz ve formsuzdu. Bu ayrılığı kaçınılmaz hale getirirken Becali’nin daha gerçekçi bir transfer bedeli belirlemesini sağladı.

Bu sezon genç oyuncuları kadrosuna katan ve geleceğin Galatasaray’ını kurmayı hedefleyen yönetim için Morutan doğru bir profil. Sarı-Kırmızılılar hem on numara hem sağ kanat eksiğini giderecek. Öte yandan 22 yaşındaki oyuncu gelişimini olumlu bir şekilde sürdürürse Galatasaray’a para da kazandırabilir.

HEDEFLENEN RAKAM 20 MİLYON EURO

Morutan oyun özelliği olarak da Fatih Terim’in maç içinde birçok mevkide yararlanabileceği bir isim olacak. Onun için hedeflenen rakam 20 milyon euro…

(Fanatik)

24Win Güncel Giriş Adresi İçin Lütfen Tıklayınız…

ŞİMDİ GİRİŞ YAP

Yorumlar kapalı.